6 ознак того, що жінка морально виснажена і її життєві сили на межі

Виснаження — несе в собі справжню небезпеку, і важливо вчасно розпізнати його.
Психологія

Часто ми можемо зрозуміти, що хворі фізично – у нас погіршується самопочуття, може піднятися температура, тощо. Але ось “душевну хворобу” помічають не всі.

Мова не про психічні захворювання, а про ті випадки, коли у нас на душі “кішки дряпають”, і ми на межі депресії.

Особливо терплячі до своїх внутрішніх неполадок жінки. Вони звикли віддавати себе родині, дітям, роботі, близьким. А те, що всередині іноді болить – так, це нічого. Потерплю, переживу якось.

Але пригнічений стан, моральна втома говорить про те, що всередині нас залишилося дуже мало енергії, або життєвих сил.

Психологи, психотерапевти вважають такий стан небезпечним. Ресурси не безмежні. Людина може серйозно захворіти, вже фізично. Або навіть піти завчасно.

Ось, як можна жінці зрозуміти, що у неї моральна виснаженість і енергія вже на грані:

  1. Пригнічений настрій, часта або навіть постійна апатія. Людина перестає боротися з обставинами. На вигляд може здатися, що вона упокорюється. Але насправді у неї більше немає сил протистояти. Проблеми тиснуть на неї, але щось зробити сил немає. З’являється якась вимушена байдужість. Це викликає поганий настрій, апатичність.
  2. Не хочеться спілкуватися з людьми або швидка втома від спілкування. Якщо ви були раніше товариською людиною, а тепер все частіше хочеться залишатися однією, уникати розмов, мовчати – це привід задуматися про свій душевний стан.
  3. Зниження активності. Тут мова не просто про фізичну активність, а про діяльність жінки. Вона все рідше виходить кудись, все частіше залишається вдома. Не хочеться ні по гостях ходити, ні в подорож поїхати. Краще побути вдома, полежати.
  4. Втрата інтересу до того, що раніше викликало захват. Жінка морально виснажена, коли її більше не радують ті речі, які раніше приносили задоволення і не хочеться займатися справами, які були в радість колись.
  5. Байдужість до життя інших людей та їхніх проблем. Якщо раніше ви завжди цікавилися справами подруги і були чуйні до її труднощів, то зараз стало все одно, як вона живе. А допомагати їй з її проблемами ніяк не хочеться. Немає сил розібратися зі своїми, а тут ще чужі …
  6. Байдужість до того, що діється навколо. Людина починає як би випадати з суспільного життя і соціальних подій. Йому немає діла до новин, до того, що відбувається в його місті, під його вікнами тощо.

При цьому жінка може продовжувати працювати, виконувати справи по дому, жити, як зазвичай і навіть не усвідомлювати повною мірою, що її енергетичні життєві ресурси закінчуються. І такий стан може «накрити» в будь-якому віці – і в 25-30 років, і в 60.

Щоб від нього позбутися і зрозуміти, куди йде енергія, потрібно переглядати життя. Зазвичай завжди знаходиться причина – невдалий шлюб, токсичні люди навколо, нереалізованість, ненависна робота – причин може бути багато і вони різні. Але вони є завжди.

Джерело

Клубер Українською